LONDÝN
          jako na dlani

Adobe Flash Player required to view this file.

Nechcete čekat ve frontě u pokladny a chcete mít vstup zdarma? Potom si přečtěte o Londýnské turistické kartě London Pass a ušetřete v září dalších 6%

Chcete vědět víc?

Průvodce Londýnem

Banner

Hotely Londýn

Rezervujte Londýnské hotely se slevou až 50%

Banner

Máme pro Vás dobrou zprávu, pro naše návštěvníky jsme získali pěknou slevu na kartu London Pass platnou až do konce září. + nová sleva až 20% do 15.9.2016!

Chcete vědět víc?

Daniel Radcliffe

Sdílej článek na Facebooku

Radcliffe by Freshwater2006

Daniel Radcliffe - Autor: Freshwater2006

Tomuto britskému herci, rodákovi z Londýna, už asi nikdo neodpáře, že filmově ztvárnil jednu z nejoblíbenějších a nejslavnějších postav literárního světa – Harryho Pottera. Tato role také určila, jak bude vypadat jeho kariéra příští. Jaký byl tedy Daniel před Harrym Potterem a jaký je teď?

Narodil se v červenci roku 1989 a už od pěti let prý toužil po tom stát se hercem. Ačkoli jeho maminka byla castingová režisérka a otec literární agent, oba tedy v podstatě pracovali v uměleckých oborech, musel své rodiče dlouho přesvědčovat. Nakonec jeho matka poslala Danielovu fotografii na casting do role mladého Davida Copperfielda. Daniel po několika zkouškách uspěl a tato adaptace díla Charlese Dickense z roku 1999 se stala jeho první hereckou zkušeností. Pak následovala malá role v akčním thrilleru Agent z Panamy (2001), ve kterém si zahrál po boku Pierce Brosnana.

Daniel Radcliffe 2011 by  Joella Marano

Daniel Radcliffe (rok 2011) - Autor: Joella Marano

V témže roce však přišel filmový Harry Potter a Danielovi to obrátilo život vzhůru nohama. Režisér Chris Columbus nakonec vybral pro roli slavného čaroděje z Bradavic právě jeho a Daniel tak celých deset let natáčel osm potterovských filmů, které ho vynesly až mezi tu nejlepší hollywoodskou špičku. Celá série lámala rekordy návštěvnosti a každá další část byla s napětím očekávána. V roce 2011 to pro Daniela skončilo a vyvstala otázka, co bude po Harrym Potterovi dělat.

Na herectví nezanevřel – už když točil potterovské filmy, začal se věnovat mimo jiné i divadlu. Objevil se v několika hrách v londýnském West Endu. Jednou z jeho nejznámějších rolí je posedlý ošetřovatel koní ve hře Equus, ve které si zahrál nahý a svým skvělým výkonem přesvědčil kritiky o svém talentu.

Jeho filmografie se také neustále rozrůstá o nové snímky. Hrál v hororu Žena v černém (2012) a objeví se i v adaptaci Zápisníku mladého doktora nebo si ve filmu Kill Your Darlings zahraje Allena Ginsberga.

610px Daniel Radcliffe Emma Watson Rupert Grint by Ilona Higgins

Daniel s hereckými kolegy z filmu Harry Potter - Autor: Ilona Higgins

Kromě herectví si užívá také dobrou punk rockovou hudbu, hraje na baskytaru, je fotbalovým fanouškem nebo si rád zahraje videohry s Rupertem Grintem a Emmou Watsonovou, svými hereckými kolegy z potterovské ságy.

Sdílej článek na Facebooku

Další rodáci z Londýna

Londýnský zpravodaj

Prostřednictvím našeho zpravodaje budete vždy včas informováni o aktuálních slevách na Londýnskou turistickou kartu London Pass a žádná vám už neunikne. Nenechte si utíkat peníze mezi prsty.
Z emailového zpravodaje se můžete kdykoli svobodně odhlásit, tak jednoduše, jak jste do něj vstoupili. Váš email nebude poskytnut nikomu jinému, spam nepodporujeme.

London Pass

Londýnská turistická karta

london pass3

Ušetřete na vstupném do Londýnských památek, nečekejte ve frontách, neplaťte za Londýnskou MHD. Používejte London Pass a ušetřete. S naším slevovým kódem a akční slevou ušetříte ještě víc.

Chcete vědět víc?

Jízdenky do Londýna

Kam dál?

Můžete navštívit

Vaše reklama u nás?

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Průvodce Londýnem na DVD

Banner

Londýn letenky

Banner

Průvodce světem

Banner