LONDÝN
          jako na dlani

Adobe Flash Player required to view this file.

Nechcete čekat ve frontě u pokladny a chcete mít vstup zdarma? Potom si přečtěte o Londýnské turistické kartě London Pass a ušetřete v září dalších 6%

Chcete vědět víc?

Průvodce Londýnem

Banner

Hotely Londýn

Rezervujte Londýnské hotely se slevou až 50%

Banner

Máme pro Vás dobrou zprávu, pro naše návštěvníky jsme získali pěknou slevu na kartu London Pass platnou až do konce září. + nová sleva až 20% do 15.9.2016!

Chcete vědět víc?

Daniel Radcliffe

Sdílej článek na Facebooku

Radcliffe by Freshwater2006

Daniel Radcliffe - Autor: Freshwater2006

Tomuto britskému herci, rodákovi z Londýna, už asi nikdo neodpáře, že filmově ztvárnil jednu z nejoblíbenějších a nejslavnějších postav literárního světa – Harryho Pottera. Tato role také určila, jak bude vypadat jeho kariéra příští. Jaký byl tedy Daniel před Harrym Potterem a jaký je teď?

Narodil se v červenci roku 1989 a už od pěti let prý toužil po tom stát se hercem. Ačkoli jeho maminka byla castingová režisérka a otec literární agent, oba tedy v podstatě pracovali v uměleckých oborech, musel své rodiče dlouho přesvědčovat. Nakonec jeho matka poslala Danielovu fotografii na casting do role mladého Davida Copperfielda. Daniel po několika zkouškách uspěl a tato adaptace díla Charlese Dickense z roku 1999 se stala jeho první hereckou zkušeností. Pak následovala malá role v akčním thrilleru Agent z Panamy (2001), ve kterém si zahrál po boku Pierce Brosnana.

Daniel Radcliffe 2011 by  Joella Marano

Daniel Radcliffe (rok 2011) - Autor: Joella Marano

V témže roce však přišel filmový Harry Potter a Danielovi to obrátilo život vzhůru nohama. Režisér Chris Columbus nakonec vybral pro roli slavného čaroděje z Bradavic právě jeho a Daniel tak celých deset let natáčel osm potterovských filmů, které ho vynesly až mezi tu nejlepší hollywoodskou špičku. Celá série lámala rekordy návštěvnosti a každá další část byla s napětím očekávána. V roce 2011 to pro Daniela skončilo a vyvstala otázka, co bude po Harrym Potterovi dělat.

Na herectví nezanevřel – už když točil potterovské filmy, začal se věnovat mimo jiné i divadlu. Objevil se v několika hrách v londýnském West Endu. Jednou z jeho nejznámějších rolí je posedlý ošetřovatel koní ve hře Equus, ve které si zahrál nahý a svým skvělým výkonem přesvědčil kritiky o svém talentu.

Jeho filmografie se také neustále rozrůstá o nové snímky. Hrál v hororu Žena v černém (2012) a objeví se i v adaptaci Zápisníku mladého doktora nebo si ve filmu Kill Your Darlings zahraje Allena Ginsberga.

610px Daniel Radcliffe Emma Watson Rupert Grint by Ilona Higgins

Daniel s hereckými kolegy z filmu Harry Potter - Autor: Ilona Higgins

Kromě herectví si užívá také dobrou punk rockovou hudbu, hraje na baskytaru, je fotbalovým fanouškem nebo si rád zahraje videohry s Rupertem Grintem a Emmou Watsonovou, svými hereckými kolegy z potterovské ságy.

Sdílej článek na Facebooku

Další rodáci z Londýna

London Pass

Londýnská turistická karta

london pass3

Ušetřete na vstupném do Londýnských památek, nečekejte ve frontách, neplaťte za Londýnskou MHD. Používejte London Pass a ušetřete. S naším slevovým kódem a akční slevou ušetříte ještě víc.

Chcete vědět víc?

Jízdenky do Londýna

Kam dál?

Můžete navštívit

Vaše reklama u nás?

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Průvodce Londýnem na DVD

Banner

Londýn letenky

Banner

Průvodce světem

Banner