LONDÝN
          jako na dlani

Adobe Flash Player required to view this file.

Nechcete čekat ve frontě u pokladny a chcete mít vstup zdarma? Potom si přečtěte o Londýnské turistické kartě London Pass a ušetřete v září dalších 6%

Chcete vědět víc?

Průvodce Londýnem

Banner

Hotely Londýn

Rezervujte Londýnské hotely se slevou až 50%

Banner

Máme pro Vás dobrou zprávu, pro naše návštěvníky jsme získali pěknou slevu na kartu London Pass platnou až do konce září. + nová sleva až 20% do 15.9.2016!

Chcete vědět víc?

13.05.13

Fotbalový stadion Arsenalu v Londýně

Sdílej článek na Facebooku

Slavný fotbalový klub Arsenal FC hraje své domácí zápasy na krásném stadiónu, který se jmenuje Emirates Stadium a najdete ho na severu Londýna.

Dějiny Emirates Stadium

Arsenal FC hrával své domácí zápasy dlouhé roky na starém stadiónu v Highbury, které měl kapacitu 38 419 diváků. Stadión v Highbury fungoval již od roku 1913, takže již nevyhovoval moderním bezpečnostním předpisům. Klub z Arsenalu se pustil do výstavby nového stadiónu, který byl slavnostně otevřen v červenci roku 2006. Současná kapacita tohoto fotbalového svatostánku je 60 432 diváků. Neoficiální název stadiónu byl Ashburton Grove, což je londýnská ulice, na které stadión stojí. Záhy ho však letecká společnost Emirates ze Spojených arabských emirátů koupila a stadión byl pojmenován podle této letecké společnosti.

Emirates stadionin 1

Současnost Emirates Stadium

Emirates Stadium je velmi moderní fotbalový svatostánek, který se může pyšnit tím, že je jedním z nejmodernějších fotbalových stadiónů v Evropě. Emirates Stadium je oválnou stavbou, která má průhlednou střechu. Střecha však nezakrývá celý stadión, ale pouze jeho tribuny. Rozměry hřiště jsou 105x68 metrů. Hlavní barvou celého stadiónu je především červená, neboť se jedná o klubovou barvu Arsenalu. Červené jsou zejména lavičky pro sedící diváky. Pod stadiónem jsou ještě dvě podzemní patra, kde jsou umístěny šatny, jídelny a tisková centra. V prostřední části stadiónu jsou místa pro movitější diváky, jedná se celkem o 7139 míst, která se pronajímají na dobu jednoho až čtyř let. Na krásném zeleném pažitu Emirates Stadium si už zahráli takové fotbalové hvězdy jako jsou Rosický, Pato, Kaká, Rooney, Podolski, Giggs a mnozí další.

V útrobách stadiónu je taktéž zajímavá expozice, která je věnovaná bohaté historii Arsenalu. Během prohlídky se seznámíte s dlouhou historií klubu a navštívíte všechna důležitá místa stadiónu včetně hřiště.

Emirates Stadium 2

V rámci organizované prohlídky můžete obdivovat krásné tribuny, které během jedné fotbalové sezony navštíví zhruba 1 140 000 diváků. Dále uvidíte útulné a moderní restaurace a bary, které se v rozlehlém areálu Emirates Stadium nacházejí. Při prohlídce stadionu uvidíte i veškeré zázemí, které je pro hráče připraveno, včetně šaten hráčů či tiskového střediska.

Využití Emirates Stadium

Emirates Stadium je sice fotbalovým domovem týmu Arsenal FC, to ovšem neznamená, že se zde nekonají i jiné akce a podniky. Kromě již zmíněných organizovaných prohlídek, stadión často hostil velké hudební koncerty i mezinárodní fotbalové zápasy. V nedávně době zde například hrála brazilská fotbalová reprezentace. Do budoucna se počítá, že na tomto krásném stadiónu se rovněž budou hrát zápasy mistrovství světa v ragby v roce 2015.

Sdílej článek na Facebooku

London Pass

Londýnská turistická karta

london pass3

Ušetřete na vstupném do Londýnských památek, nečekejte ve frontách, neplaťte za Londýnskou MHD. Používejte London Pass a ušetřete. S naším slevovým kódem a akční slevou ušetříte ještě víc.

Chcete vědět víc?

Jízdenky do Londýna

Kam dál?

Můžete navštívit

Vaše reklama u nás?

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Průvodce Londýnem na DVD

Banner

Londýn letenky

Banner

Průvodce světem

Banner