LONDÝN
          jako na dlani

Adobe Flash Player required to view this file.

Nechcete čekat ve frontě u pokladny a chcete mít vstup zdarma? Potom si přečtěte o Londýnské turistické kartě London Pass a ušetřete v září dalších 6%

Chcete vědět víc?

Průvodce Londýnem

Banner

Hotely Londýn

Rezervujte Londýnské hotely se slevou až 50%

Banner

Máme pro Vás dobrou zprávu, pro naše návštěvníky jsme získali pěknou slevu na kartu London Pass platnou až do konce září. + nová sleva až 20% do 15.9.2016!

Chcete vědět víc?

26.09.13

Hyde park

Sdílej článek na Facebooku

Hyde Park patří k nejznámějším a nejnavštěvovanějším londýnským parkům, neboť se nachází v samotném srdci města nad Temží.

Několik čísel o Hyde Parku

Plocha rozlehlého Hyde Parku činí 1,4 kilometrů čtverečních. Pokud však k Hyde Parku budeme počítat i sousední Kensingtonské zahrady, pak celý park měří 2,5 kilometrů čtverečních.

Historie Hyde Parku

Historie Hyde Parku začíná u anglického krále Jindřich VIII., který rozlehlý pozemek dostal od mnišské komunity z nedalekého Westminsterského opatství. Tento pěkný dar obdržel král v roce 1536. Rozsáhlý park byl nejprve soukromým revírem, který byl využíván ke královským honům. Velký zásah do parku pak udělal v roce 1637 anglický král Karel I., který zpřístupnil nádhernou zelenou přírodu široké londýnské veřejnosti.

hyde park mensi

Hyde Park je velmi velký a najdete v něm spoustu krásných staveb či fontán.

Velkým a významným průlomem v historii Hyde Parku byl také rok 1820. V tomto roce je park kompletně změněn. Celou přestavbu parku navrhl architekt Decimus Burton. Zásluhou pana Burtona dostává park zcela jinou podobu, z parku se stává velmi pestrá příroda, která je obohacena lidskými artefakty.

Nenechte si ujít

Hyde Park je zajímavý po všech stránkách. Pokud rozlehlý park v klidu projdete, nebudete určitě zklamáni. Velmi frekventovaným místem v parku jsou například romantická jezera Serpentine, která jsou sice uměle vytvořená, nicméně patří k vděčným místem odpočinku pro mnoho Londýňanů. Dalším vděčným místem je Marble Arch, které se nachází v severovýchodní části parku. Jedná se o mramorový oblouk od anglického sochaře Johna Nashe.

hyde park 3 mensi

Noční osvětlený Hyde Park

Nejznámější části Hyde Parku je bezesporu takzvaný Speakers´ Corner. V tomto řečnickém rohu parku je možno svobodně vyjadřovat své náboženské nebo politické názory, aniž byste byli potrestáni nebo pokutováni. Speakers´ Corner se nachází v severovýchodní části parku. Četní řečníci zde vystupují již od roku 1872.

Hyde Park je otevřený pro každého

Hyde Park najdete v centru Londýna v městské části Westminster. K Hyde Parku se nejlépe dopravíte londýnským metrem. Výstupní stanice jsou Hyde Park Corner nebo Lancaster Gate či Knightsbridge a Marble Arch. Hyde Park je přístupný široké veřejnosti po celý týden od pěti hodin rána až do půlnoci. V Hyde Parku je velké množství laviček, takže si zde můžete v klidu sednout a kochat se zdejší nádhernou a okouzlující přírodu.

Sdílej článek na Facebooku

Londýnský zpravodaj

Prostřednictvím našeho zpravodaje budete vždy včas informováni o aktuálních slevách na Londýnskou turistickou kartu London Pass a žádná vám už neunikne. Nenechte si utíkat peníze mezi prsty.
Z emailového zpravodaje se můžete kdykoli svobodně odhlásit, tak jednoduše, jak jste do něj vstoupili. Váš email nebude poskytnut nikomu jinému, spam nepodporujeme.

London Pass

Londýnská turistická karta

london pass3

Ušetřete na vstupném do Londýnských památek, nečekejte ve frontách, neplaťte za Londýnskou MHD. Používejte London Pass a ušetřete. S naším slevovým kódem a akční slevou ušetříte ještě víc.

Chcete vědět víc?

Jízdenky do Londýna

Kam dál?

Můžete navštívit

Vaše reklama u nás?

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Průvodce Londýnem na DVD

Banner

Londýn letenky

Banner

Průvodce světem

Banner