LONDÝN
          jako na dlani

Adobe Flash Player required to view this file.

Na rychlou návštěvu Londýna

Sdílej článek na Facebooku

Ne každý má na návštěvu Londýna několik dní, aby se vůbec dalo v Londýně něco zajímavého navštívit, je potřeba se tam dostat co nejrychleji. Srovnali jsme proto možnosti a ceny dopravy do Londýna v situaci, kdy víte, že nebude moc času a chcete si tak užít Londýn co možná nejdéle. Zbytečné vysedávání v dopravním prostředku tedy není zrovna na místě, i když je vždy dobré zvážit poměr cena a doba, za kterou se do Londýna můžete dostat.

Srovnali jsme tedy tři běžně používané možnosti dopravy a to je vlak, autobus a letadlo. Budeme brát v potaz dobu cesty, cenu a přívětivost k cestovatelům. Začneme tedy vlakem, následuje autobus a nakonec si necháme leteckou dopravu.

Cesta vlakem do Londýna

Cestování vlakem do Londýna můžeme hned na začátek označit za cestu pro odvážné dobrodruhy. Přímé vlakové spojení do Londýna totiž není, vždy budete muset kombinovat a připravte se na dlouhou cestu. I když jsou na trase úseky pro vysokorychlostní vlaky, cesta do Londýna vlakem odnáší nějakých 30 hodin a znamená v tom lepším případě dva a v tom horším čtyři přestupy. Najít na sebe navazující spoj, je poměrně umění a tak počítejte minimálně s jedním dnem, který vyčleníte na hledání vhodných spojů a rezervování jízdenek. Cesta do Londýna tak může vést z Prahy do Drážďan pak do Berlína, dále Cologne a pak buď do Bruselu, nebo můžete jet přes Amsterdam. Jak vidíte, procestujete půl Evropy aby, jste se dostali v tom lepším případě za 30 hodin do Londýna.

No a jak je na tom cena? Po tom co už víte, co budete muset absolvovat, si možná řeknete, že pokud by to bylo za dobré peníze, proč to nezkusit. Jenže ceny jízdenek nejsou zrovna přívětivé, i když si je zarezervujete dostatečně dopředu a budete používat různé slevové karty a studentské slevy, počítejte s cenou jízdenek na cestu tam a zpět kolem 3000 korun v závislosti na trase.

Verdikt: Cesta vlakem je opravdu pro odvážné cestovatele, komfort velmi nízký, náročnost vysoká, cena v závislosti na utrpení je nepřijatelná. Doporučeno s verdiktem sebevražda.

Cesta autobusem do Londýna

Autobusová doprava do Londýna je o poznání lepší, než cesta vlakem. Výhoda je, že do Londýna cestujete přímou pravidelnou linkou se Student Agency, nebo Eurolines. Cesta do Londýna se vám smrskne na přijatelných 16 hodin. Odjíždí se z Pražského nádraží Florenc a většinou přijíždíte do Londýna na nádraží Viktoria Coach station, které je v centru. Doprava luxusním autobusem s řadou zastávek není nijak náročná, v autobusech je k dispozici občerstvení a po dobu jízdy se můžete věnovat sledování oblíbených filmů, četbě knihy, nebo poslechu hudby.

Jak je na tom autobus cenově? Autobusová doprava je cenově o něco lepší než vlak, za zpáteční jízdenku na autobus do Londýna zaplatíte zhruba 2500 korun. Ve vztahu ke komfortu cestování, rychlosti a nástupním místům lze tedy autobusovou dopravu na rozdíl od cesty vlakem vřele doporučit.

Verdikt: Cesta autobusem nebude utrpení, jako cesta vlakem. Příjemné cestování, solidní komfort s občerstvením a dobrou cenou. Doporučeno s verdiktem cestovatelský průměr.

Cesta do Londýna letecky

Letecká doprava do Londýna, by se dala označit jako nejrychlejší, podíváme se, jak je na tom po ekonomické stránce. Letenky do Anglie všeobecně nejsou nejdražší, a pokud se kupují s dostatečným předstihem lze se dostat na velmi zajímavou cenu. Odlet do Londýna je z našeho Pražského letiště Václava Havla a dostupnost odletu tedy můžeme označit za velmi dobrou, protože na letiště Václava Havla není problém se dostat prakticky odkudkoli z republiky. Do Londýna létá poměrně velké množství společností na přímých a pravidelných linkách a to i nízkonákladové. Doba letu z Prahy do Londýna je krásných 2 až 2,5 hodiny a to bez přestupů, to můžeme oproti ostatním druhům dopravy označit jako excelentní.

Jak je na tom letadlo cenově? Tady jsme očekávali největší problém, který se ale nekonal. Nutno zdůraznit, že ceny letenek do Londýna se dost mění v závislosti na tom, jak moc dopředu je budete kupovat. Letenky do Londýna se pohybují od 2000 do 5000 tisíc. Pokud objednáte letenku dva měsíce dopředu, je cena zpáteční letenky stanovena na velmi dobrých 2900 korun. To se vzhledem ke komfortu a rychlosti cestování dá považovat za velmi dobré a dalo by se říct, že ze všech tří možností dopravy za nejlepší cenu. Přílet do Londýna může být na jedno ze tří letišť a ze všech tří se do centra dostanete pohodlně, autobusem, vlakem nebo si vezmete taxi (u taxi počítejte ale s vysokou cenou, do centra to bode zhruba za 45 liber).

Verdikt: Cesta letadlem je jednoznačně nejpohodlnější, nejrychlejší a ekonomicky nejefektivnější cestou do Londýna. Pokud tedy bereme v potaz všechny aspekty a hledáme rychlou, komfortní a levnou cestu do Londýna, tak letadlo je bezesporu nejlepší. Doporučeno s verdiktem Nejlepší pro cestovatele.

Zdroj: www. letenkydoanglie.cz

Sdílej článek na Facebooku

Nechcete platit vstupné?

london_passNechcete čekat ve frontě u pokladny a chcete mít vstup zdarma? Potom si přečtěte o Londýnské turistické kartě London Pass a London Travelcard a ušetřete na vstupném do památek.

Chcete vědět víc?

Průvodce Londýnem na DVD

Banner

Londýn letenky

Banner

Průvodce světem

Banner