LONDÝN
          jako na dlani

Adobe Flash Player required to view this file.

Nechcete čekat ve frontě u pokladny a chcete mít vstup zdarma? Potom si přečtěte o Londýnské turistické kartě London Pass a ušetřete v září dalších 6%

Chcete vědět víc?

Průvodce Londýnem

Banner

Hotely Londýn

Rezervujte Londýnské hotely se slevou až 50%

Banner

Máme pro Vás dobrou zprávu, pro naše návštěvníky jsme získali pěknou slevu na kartu London Pass platnou až do konce září. + nová sleva až 20% do 15.9.2016!

Chcete vědět víc?

13.05.12

Olympijské hry 2012 v Londýně

Sdílej článek na Facebooku

 Letos se budou konat Olympijské hry 2012 v Londýně. Pro Londýn a i pro celou Anglii je to úžasná příležitost jak se zviditelnit a dát najevo své přednosti. Londýn nehostí Olympijské hry poprvé, jedná se o jediné město, které je hostilo už celkově po třetí. Samotné letní olympijské hry budou zahájeny slavnostním ceremoniálem dne 27. července. Samotný ceremoniál je nejoblíbenější částí her, které si přejí vidět miliony lidí po celém světě. Nejen ceremoniál, ale i celé hry bude možné sledovat v televizích téměř po celém světě.

První olympijské hry se konaly v roce 776 před naším letopočtem. Ukončeny byly až císařem Theodosiusem, který je po 12 stoletích ukončil z důvodu označení za pohanský kult. Olympijské hry v moderním kabátě začaly až v roce 1894, v Aténách, kdy se konaly tak jak je známe nyní.

Od prvních her v moderní podobě uběhlo již více než sto let a nyní to není pouze záležitostí sportu, ale i reklam, zviditelnění, turismu a velkolepých oslav. Hry se za posledních sto let rozrostly v celosvětovou záležitost a střed veškerého zájmu. Z původních 245 sportovců, kteří reprezentovali své země v roce 1896, vzrostl počet sportovců na více než 10.000. Všichni sportovci na letošních hrách v Londýně pocházejí dohromady z 205 zemí světa a počet sportů vzrostl od posledních her v Pekingu na 26. Návštěvníci ceremoniálu i cestovatelé se mohou těšit na davy lidí z celé planety a bouřlivé oslavy v ulicích samotného města.

Pro návštěvu nebo dovolenou v době konání her je vhodné si zamluvit rezervace v hotelích s předstihem. V posledních dnech před olympiádou je prakticky nemožné sehnat volná místa k ubytování. Návštěvníci by se měli připravit na velký počet turistů a s tím i na zvýšené množství krádeží a na zvýšenou bezpečnostní kontrolu na veřejných prostranstvích.

Sdílej článek na Facebooku

Jízdenky do Londýna

Kam dál?

Můžete navštívit

Vaše reklama u nás?

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Průvodce Londýnem na DVD

Banner

Londýn letenky

Banner

Průvodce světem

Banner