LONDÝN
          jako na dlani

Adobe Flash Player required to view this file.

Památky, významná místa a osobnosti Londýna.

Rubrika památky Londýna obsahuje významná místa, která stojí za to navštívit. Nemusí se nutně jednat přímo o historickou památku typu budov, významným místem, o kterém se v rubrice Památky Londýna dočtete, může být, místo které sice nemá staletou historii, ale je pro město Londýn nějakým způsobem významné anebo Londýn charakterizuje. Za Londýnskou památku můžeme stejně jako historickou budovu, pokládat významné osobnosti které v Londýně žili anebo stále žijí a s nimiž se můžete setkat, nebo jejich dílo natolik Londýn ovlivnilo, že je přínosné se o nich něco dozvědět. Památkou Londýna mohou být věci denní potřeby, které se například pro obyvatele Londýna nemusí jako památka vůbec zdát, dovedete si ale představit Londýn bez typických červených patrových autobusů, nebo klasických černých vozech Londýnské taxislužby? Toto vše jsou věci, které můžeme bez ostychu nazvat Londýnskou památkou. Důvod je jednoduchý, všechny věci a místa, která při návštěvě Londýna uvidíte a zapamatujete si je, se pro vás stanou Londýnskou památkou.

Guards museum armoured car 1 by Fin Fahey perexNa území Velké Británie je dohromady 136 vojenských muzeí, což svědčí o tom, že armáda má ve Velké Británii značnou prestiž a všeobecné uznání široké společnosti. O dějiny vojenství je v zemi rovněž velký zájem, takže muzea vojenství jsou po celé Británii hojně navštěvována. Mezi 136 vojenskými muzei patří i slavné Guards muzeum v Londýně.

Další informace o Guard muzeu zde...

Muzeum ve Wimbledonu

perex Lawford vs Renshaw Wimbledon in the 1880sMuzeum ve Wimbledonu najdete v samotném rozsáhlém areálu All England Clubu, kde se každoročně koná slavný grandslamový turnaj na trávě. Pokud jste skalní fanoušek tenisového sportu, neměli byste tenisové muzeum ve Wimbledonu minout.

Další informace o muzeu tenisu zde...

Čínská čtvrť v Londýně

perex PagodachinatownlondonČínská čtvrť se v Londýně nachází ve známé oblasti Soho. Konkrétně tuto neobvyklou čtvrť najdete mezi ulicemi Lisle Street a Gerrard Street. Na mapě Londýna pak tuto čtvrť naleznete pod anglickým označením Chinatown. Chinatown je jedinečná městská část, kde si budete připadat jako byste byli v centru Pekingu nebo jiného čínského města.

Prohlídka Čínské čtvrti zde

Piccadilly Circus

120 perex PiccadillyCircus by JustincPiccadilly Circus patří k jedněm z nejznámějších a nejnavštěvovanějších londýnských míst. Je to nejen významný dopravní uzel, ale také turistická atrakce, která je tepnou moderního Londýna.

Více informací o Piccadilly Circus

Britské muzeum v Londýně

britske muzeum perexBritské muzeum v Londýně patří mezi opravdové seniory, protože bylo založeno už v roce 1753. Na svůj věk však rozhodně nevypadá, protože stále patří mezi nejpopulárnější muzea na světě.

Další informace o Britském muzeu

westminster bridge perex 120Westminster Bridge je známý londýnský most, který má světle zelenou barvu. Tento most je častým objektem fotografů z celého světa, protože za tímto krásným mostem se skvostně tyčí budovy neméně krásného Britského parlamentu.

Detaily Westminsterského mostu zde...

carnaby street soho perexSoho láká mnoho návštěvníků svým pulsujícím velkoměstským ruchem, nočním životem, pořádnou porcí zábavy, nákupy a také unikátní atmosférou. Tuto část Londýna však nevynechejte, ani když si chcete spíše odpočinout.

Detail Londýnské čtvrti Soho

Kew Gardens by Rabe perexBotanické zahrady v Kew Gardens najdete v západní části Londýna. Botanické zahrady v Kew Gardens jsou nejstarší botanické zahrady na světě, které vznikly již v první polovině 19. století.

Detail zahrad Kew Garden

st katharine docks Steve F-E-CameronDoky Svaté Kateřiny se nacházejí nedaleko známého londýnského mostu Tower Bridge a v současné době slouží jako prosperující obchodní a kancelářské centrum.První loď vplula do St Katharine Docks v den svého otevření, 25 říjen 1828.

Další informace o Docích Svaté Kateřiny

Více článků...

Strana 1 z 4

Jízdenky do Londýna

Kam dál?

Můžete navštívit

Vaše reklama u nás?

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Průvodce Londýnem na DVD

Banner

Londýn letenky

Banner

Průvodce světem

Banner