LONDÝN
          jako na dlani

Adobe Flash Player required to view this file.

Nechcete čekat ve frontě u pokladny a chcete mít vstup zdarma? Potom si přečtěte o Londýnské turistické kartě London Pass a ušetřete v září dalších 6%

Chcete vědět víc?

Průvodce Londýnem

Banner

Hotely Londýn

Rezervujte Londýnské hotely se slevou až 50%

Banner

Máme pro Vás dobrou zprávu, pro naše návštěvníky jsme získali pěknou slevu na kartu London Pass platnou až do konce září. + nová sleva až 20% do 15.9.2016!

Chcete vědět víc?

Rachel Weisz

Sdílej článek na Facebooku

377px-Rachel Weisz 2012 Elen Nivrae

Rachel Weisz - Autor: Elen Nivrae

Pokud jste někdy viděli tuto herečku v akci, určitě jste na ni jen tak nezapomněli. Ať už hraje Rachel Weisz kladné nebo záporné postavy, vždy si dokáže diváky podmanit svým charismatem. To a její nesporný talent z ní dělá jednu z nejžádanějších hereček Hollywoodu. Pojďme si říct něco blíže o jejím životě a kariéře.

Rachel Weisz se sice narodila v Londýně, jak už ale její nezvyklé příjmení napovídá, její rodina původem pochází z nám blízkých států. Je dcerou rakouské psychoterapeutky a maďarského vynálezce. Na střední škole mohla díky svému vzhledu pracovat jako modelka, brzy se ale dostala k herectví, když během studia na univerzitě (obor anglický jazyk) založila divadelní soubor Talking Tongues. Podařilo se jim získat nejedno ocenění.

Z Cambridge se Rachel přestěhovala do Londýna, aby mohla rozjet profesionální kariéru ve filmovém průmyslu. Natočila několik televizních filmů, zahrála si i v několika seriálech a pak ji čekaly menší vedlejší role v celovečerních filmech, zatímco stále hrála na prknech, která znamenají svět.

Rachel Weisz 2010 by Stephanie Luong

Rachel Weisz v roce 2010 - Autor: Stephanie Luong

První výraznější úspěchy přišly s filmy Svůdná krása z roku 1996, Řetězová reakce z téhož roku a především Mumie (1999), dobrodružná hororová komedie režírovaná Stephenem Sommersem. Snímek o mystériích Egypta měl velký úspěch, o čemž svědčí i druhý díl Mumie se vrací (2001), ve kterém si Rachel opět zahrála knihovnici Evelyn.

Poté už se její kariéra rozjela více než slibně. Následovaly snímky Nepřítel před branami, Jak na věc, Porota, Chladnokrevně, Nepohodlný, Constantine, Fontána, Moje borůvkové noci, Bratři Bloomovi, Bourneův odkaz a mnohé další. V mnohých z nich hrála hlavní roli. V roce 2006 dokonce získala Oscara za vedlejší roli ve snímku Nepohodlný. Jejím nejnovějším filmem je fantasy Mocný vládce Oz, v němž opět spolupracovala se Stephenem Sommersem.

Rachel Weisz je výbornou herečkou, která o dobré role rozhodně nemá nouze. V její filmografii převažují spíše vážnější role, nepohrdne však ani komedií či žánrem fantasy.

Sdílej článek na Facebooku

Další rodáci z Londýna

London Pass

Londýnská turistická karta

london pass3

Ušetřete na vstupném do Londýnských památek, nečekejte ve frontách, neplaťte za Londýnskou MHD. Používejte London Pass a ušetřete. S naším slevovým kódem a akční slevou ušetříte ještě víc.

Chcete vědět víc?

Jízdenky do Londýna

Kam dál?

Průvodce Londýnem na DVD

Banner

Londýn letenky

Banner

Průvodce světem

Banner