LONDÝN
          jako na dlani

Adobe Flash Player required to view this file.

Máte v plánu vyrazit do Londýna na dovolenou? Chtěli byste vycestovat do Londýna třeba jen na víkend a nejlépe na vlastní pěst? Chcete vědět za kolik se dá do Londýna dostat? Nebo hledáte poznávací zájezd do Londýna s profesionálním výkladem a průvodcem? Pokud ano, prohlédněte si rubriku Londýn dovolená.

londyn_flag   Rubrika Londýn dovolená.

Chcete se dozvědět něco z Londýnské historie? Historky z temných uliček, nebo slavné Londýnské události, které se neodmyslitelně zapsali do historie tohoto města? Víte jaké historické skvosty na vás v Londýně čekají? Pokud vás láká něco z historie Londýna, pokračijte do rubriky Londýn historie.

london_flag   Rubrika Londýn historie.

Hledáte informace a články o Londýnu? Chystáte se do Londýna vycestovat a rádi byste před cestou nějaké zajímavé informace co se hodí? Zajímá vás kdo a jak v Londýně žije? Máte zájem dozvědět se, proč Londýn navštívit? Pokud ano pokračujte do rubriky zajímavostí z Londýna.

london_flag   Rubrika Londýn info.

Socha královny VictorieLondýn nabízí pro návštěvníky nepřebernou řadu památek a zajímavých míst, jednak z hlediska historického, ale také kulturně informačního. V Londýně se koná mnoho akcí světového formátu, nejdete zde místa, ovlivňující dění v celém světě. Pokud přemýšlíte o návštěvě Londýna, v této rubrice najdete přehled památek a míst, které stojí za to navštívit.

Všechny Londýnské památky.

Westminsterské opatstvíOpatství Westminster, jehož historie se datuje více než tisíc let zpět, je další významnou památkou Londýna. Původně kaple, kterou postavili mniši řádu Benediktýnů, se po letech proměnila v opatství. Chrám byl v roce 1065 vysvěcen a dodnes je funkční a denně slouží jak věřícím, tak i široké veřejnosti zajímající se o historii této cenné stavby.

Westminsterské opatství.

Palác HamptonPalác Hampton je jedna z nejvýznamnějších Londýnských památek s tradicí přesahující 750 let. Do historie paláce se neodmyslitelně zapsali větší či menší měrou téměř všichni Angličtí panovníci, králové, královny, ale i jejich potomci a palác je tak opravdovou ukázkou doby a historického vkusu Anglických panovníků.

Detail paláce Hampton.

Tower of LondonJedna z nejslavnějších světových pevností je bezesporu Londýnská Tower nazívaná též Palác jejího veličenstva, Slavná pevnost a palác jejího veličenstva s dlouhou královskou tradicí, v této pevnosti se dostanete o dlouhých 900 let zpět do Londýnské historie, zažijte rok 1080 na vlastní kůži.

 

Detail Tower of London.

Národní galerieV Londýnské národní galerii najdete stovky nejznámějších a nejkrásnějších obrazů světa. Obrazy vystavené v národní Londýnské galerii patří k jedné z největších sbírek přístupných veřejnosti. Celá sbírka obrazů, která je v galerii umístěna, je veřejnosti přístupná zdarma.

 

Detail národní galerie.

Nechcete čekat ve frontě u pokladny a chcete mít vstup zdarma? Potom si přečtěte o Londýnské turistické kartě London Pass a ušetřete v září dalších 6%

Chcete vědět víc?

Průvodce Londýnem

Banner

Hotely Londýn

Rezervujte Londýnské hotely se slevou až 50%

Banner

Máme pro Vás dobrou zprávu, pro naše návštěvníky jsme získali pěknou slevu na kartu London Pass platnou až do konce září. + nová sleva až 20% do 15.9.2016!

Chcete vědět víc?

Sdílej článek na Facebooku

Londýn jako na dlani

Vítejte na stránkách Londýn jako na dlani. Stránky určené všem, kteří se chtějí o Londýnu něco dozvědět, nebo plánují Londýn navštívit.

Mapa LondýnaOsobnosti Londýna

Jedete do Londýna?

Pokud je odpověď na tuto otázku ano a vy se chystáte navštívit Londýn, budou pro vás informace na tomto webu určitě přínosné. Najdete zde mimo jiné, seznam památek, které můžete v Londýně navštívit, typy a rady jak a čím se po Londýně pohybovat, typ na ubytování v Londýně za zajímavé ceny a v neposlední řadě také nápady jak ušetřit při nákupu letenek a jaké výhodné, či akční nabídky a termíny při koupi letenky do Londýna využít. Pokud chcete v Londýně navštívit více památek, budou se vám hodit rady jak ušetřit na vstupném do památek, které jsou zpoplatněné anebo jak mít vstup do těchto památek úplně zdarma. Poradíme vám i jak na dlouhé fronty u okének se vstupenkami, pokud dobře zvolíte, nemusíte čekat u vstupu do památek ani minutu, jak na to se dozvíte na těchto stránkách.

Zajímá vás Londýn, jeho historie, nebo všeobecné informace o Londýně?

I vám máme na stránkách co nabídnout, naleznete zde základní informace o Londýně, o jeho rozloze, geografii, ale také o lidech kteří v něm žijí, jakou měnou platí a jakou řečí mluví. Chceme vám nabídnout také něco z tradic tohoto města a informace o Londýnských celebritách. Londýn nabízí spoustu zajímavých a světových unikátů, o kterých je dobré vědět, namátkou vzpomeneme například slavné Londýnské červené autobusy, nebo neméně známé londýnské taxi. Je spousta osobností, které v Londýně žili anebo žijí a jsou celosvětově známí, i o těch zde najdete zmínku. Budeme se snažit nabídnout vám zde veškeré odpovědi na otázky, které by vás ve spojení s Londýnem mohli napadnout.

Interaktivní mapa Londýna

Pro vyhledání památek a zajímavých míst, která můžete v Londýně navštívit, použijte naší interaktivní mapu. Žluté terčíky s bílou lupou ukazují na Historické památky Londýna a po jejich rozkliknutí, můžete přejít na detailní informce o vybrané historické památce. Pro bližší informace o ikonách použitých v naší interaktivní mapě si prosím prohlédněte přiloženou legendu.

Legenda k interaktivní mapě:
Ikonka označující slavné Londýnské památky. Tato ikonka zobrazuje na mapě Londýnské historické památky.

Tato ikonka znázornuje polohu Londýnských hotelů. Pomocí této ikonky vyhledáte na mapě ubytování v Londýně.

Ikonka označující zajímavé turistické cíle. Pomocí této ikonky najdete na mapě zajímavé turistické cíle a místa které stojí za vidění.

Ovládání interaktivní mapy:

 Přiblížení a oddálení bodů na interaktivní mapě Londýna.Ikonka umožnující přiblížení a oddálení interaktivní mapy Londýna.

 Ikonka reálného pohledu z ulice.Některá místa na mapě Londýna, umožnují reálný pohled z ulice.

 Volba druhu mapy.Volba mapy, na výběr je normální, satelitní a terénní mapa Londýna.

 

 

Londýn je památkami doslova napěchovaný, seznam památek zde na našem průvodci se neustále rozrůstá. Přidáváme ale nejen historické skvosty Londýna, ale také zajímavé turistické cíle, jako jsou muzea, nebo zoologická zahrada a podobně. Všechny památky a zajímavá místa Londýna, najdete v naší interaktivní mapě.

Londýn a jeho osobnosti

V našem Londýnském průvodci přibylo dalších pár zajímavých stránek. Londýn to nejsou jen památky, ale také zajímavé osobnosti, které pestrou historii tohoto města utvářeli po dlouhá léta. Nově si tak můžete přečíst o osobnostech Londýna jakými bezesporu byli například Sherlock Holmes, Jack Rozparovač a další. O osobnostech Londýna si můžete přečíst v naší kategorii Londýn historie.

Sdílej článek na Facebooku

Jízdenky do Londýna

Kam dál?

Průvodce Londýnem na DVD

Banner

Londýn letenky

Banner

Průvodce světem

Banner